Skip to main content
25. april 2023
Forbundsleder Aleksander Wasland sammen med leder Peggy Hessen Følsvik i LO.

Vi er på plass på LOs representantskapsmøte

Skrevet av: Norsk Flygerforbund

Som eneste forbund for piloter i LO er representantskapsmøtet en viktig møteplass.

Vel på plass i Bergen møtes de ulike forbundene i LO. Forbundsleder Aleksander Wasland representerer Norsk Flygeforbund, på det som er en viktig arena for å løfte fram våre synspunkter.

Som eneste flygerforbund i LO er det vi som har ansvaret for å stå opp for sosial bærekraft og flysikkerhet. Vi har ansvaret for flysikkerheten, også for de én million medlemmene i LO-systemet. Derfor har vi en viktig stemme, også på representskapsmøtet hvor Wasland i dag deltar.

- Sammen er vi sterke, konkluderer han.

Siste nyheter:

08. oktober 2026

Kronikk: Når den største trusselen sitter i cockpit

Hendelsen på flydubai FZ1073 er nesten utenkelig. Men luftfarten blir ikke sikrere av at vi skynder oss å finne en enkel forklaring. Den blir sikrere når vi våger å stille de vanskelige spørsmålene om mennesker, systemer og sikkerhetsbarrierer. 

Av Synnøve Egeness Lilleli, forbundsleder i Norsk Flygerforbund og kaptein i luftambulansetjenesten, og Anita Pryme Hystad, leder for Human Performance-seksjonen i Norsk Flygerforbund og Airbus A320-kaptein i SAS.

30. september 2026

Gjessene er på vei sørover

Høsttrekket er i full gang. Grågåsa er på topp, kortnebbgåsa har så vidt begynt, og luftrommet rundt flere norske flyplasser vil være travelt helt ut oktober.

27. september 2026

Felles uttalelse fra de skandinaviske forbundene

"Management through fear has no place in Scandinavian aviation" er kjernen i en fellesuttalelse fra de skandinaviske forbundene.