
04. oktober 2021 |
SAS-konflikten forklart på tre minutter
Du har kanskje fått med deg konflikten mellom SAS og oppsagte SAS-ansatte i media. Men hva er egentlig kjernen i saken? Sett gjerne av tre minutter til å oppdatere deg i denne videoen.
NF-medlem Vegard Flåten Andreassen forteller og viser i denne videosnutten hvorfor han og resten av de nesten 600 oppsagte pilotene føler seg lurt av sin gamle arbeidsgiver.
Les flere nyhetsartikler om SAS-konflikten:
- E24: SAS-pilotene raser: – Umoralsk, uetisk og usolidarisk
- E24: LO krever at SAS gjenansetter tidligere ansatte
- NRK.no: Oppsagde pilotar fly forbanna på SAS
- NRK.no: Arbeiderpartiet advarer SAS etter omstridt koronagrep
- LO.no: SAS utfordrer et anstendig arbeidsliv - SAS-ansatte må få jobbene sine tilbake
- Frifagbevegelse.no: Oppsagte piloter raser: – SAS har brukt alle skitne grep det er mulig å benytte seg av
Siste nyheter:
NF på IFALPAs 80. konferanse - "The Global Voice of Pilots"
Norsk Flygerforbund er til stede på International Federation of Air Line Pilots' Associations (IFALPA) sin 80. konferanse i Istanbul. Denne prestisjetunge samlingen samler piloters globale ledere for å diskutere luftfartens utfordringer, sikkerhet og fremtid. For NF representerer det en viktig arena for å fronte norske interesser internasjonalt.

Stortinget vedtar tiltak for PFA-studenter – Norsk Flygerforbund ber om at tiltakene innføres raskt
Stortinget har behandlet et representantforslag om situasjonen for studentene som ble rammet av konkursen i Pilot Flight Academy (PFA). Et flertall ber nå regjeringen sikre midlertidig økonomisk lettelse for de berørte studentene, samtidig som det varsles en gjennomgang av regelverket for private utdanningstilbud.

Langsiktig arbeid for endringer i pendlerreglene for flygende personell
Norsk Flygerforbund tok gjennom Industriell Komite i starten av 2025 initiativ overfor Finansdepartementet for å få inkludert flygende personell i unntaket fra 24-månedersregelen for pendlere. Bakgrunnen er en arbeidshverdag som skiller seg vesentlig fra andre yrkesgrupper – og som dagens regelverk ikke treffer.
I et brev til Finansdepartementet i februar 2025 løftet forbundet konkrete utfordringer knyttet til flygende personell sin arbeidssituasjon, og ba om en tydelig vurdering av behovet for unntak fra regelverket .
– Dette er en problemstilling vi har arbeidet med over tid. Vi tok dette opp med myndighetene for over ett år siden, fordi dagens regler ikke reflekterer realitetene i luftfarten, sier Stian Larsen i IKOM.

