
27. januar 2021 |
450 Widerøe-piloter til Norsk Flygerforbund
Norsk Flygerforbund vokser, og vi er glade for å kunne ønske Widerøes Flygerforening velkommen tilbake til NF.
Widerøes Flygerforening kommer tilbake til Norsk Flygerforbund. De er et viktig bidrag til å gi forbundet en enda sterkere stemme fremover.
Les hele artikkelen hos FriFagbevegelse (ekstern lenke).
Siste nyheter:
Ny IFALPA safety bulletin om GNSS-forstyrrelser og uventede effekter
GNSS-forstyrrelser viser seg å ha bredere og mer komplekse konsekvenser enn tidligere antatt. Erfaringer fra bransjen tyder på at flere systemer også de som er vurdert som uavhengige kan påvirkes, noe som øker bekymringen for sårbarhet og behovet for bedre forståelse og tiltak. En ny IFALPA "safety bulletin" belyser effektene.

Industrielt arbeid i Brussel: EASA hever stemmen på sosiale forhold og Volotea representert for første gang
European Cockpit Association er vår stemme inn mot EU – og ECAs Industrial Working Group er organisasjonens industrielle motor. 25-26 mars avholdt arbeidsgruppen møte i Brussel og NF var godt representert ved leder for Industriell Komité, Stian Larsen og International Director, Arthur Haakonsen.

Pilotutdanning i Norge: behov for tiltak og gjennomgang
Konkursen ved Pilot Flight Academy har satt en allerede sårbar utdanningsmodell under kraftig press. I et møte med Kunnskapsdepartementet og Samferdselsdepartementet 20. mars løftet Norsk Flygerforbund, sammen med Pilotforbundet i Parat og NHO-Luftfart, både de akutte utfordringene studentene står i, og de strukturelle svakhetene i systemet.
Budskapet var tydelig: Situasjonen er alvorlig, og det haster med kortsiktige tiltak og langsiktige grep.

