Skip to main content
26. august 2021

Valgspesial: Hvem vil det beste for luftfarten?

Vi står overfor et viktig stortingsvalg i høst, hvor det skal avgjøres hvem som skal styre landet de kommende årene. Forbundsleder Yngve Carlsen har vært tett på politikerne gjennom valgkampen så langt, og kommer på besøk i podcasten for å gi oss hans analyse av valgkampen og hvilke partier han tror vil styrke luftfarten.

Hør episoden her:

 

Siste nyheter:

26. juni 2026

NF deltar i felleseuropeisk konferanse

Hvordan vil EUs nye luftfartsstrategi påvirke norske flygere? Hvilken rolle skal kunstig intelligens spille i cockpit, og hvordan kan pilotforeninger samarbeide på tvers av landegrenser? Dette var blant temaene da Norsk Flygerforbund deltok på European Cockpit Association (ECA) Conference i Brussel 17.–18. juni.

19. mai 2026

Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark

GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

04. mai 2026

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund

I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.