
09. februar 2023 |
Tung beskjed for ansatte i Airwing
Norsk Flygerforbund beklager sterkt at privatflyselskapet Airwing er konkurs.
- Dette er en tung beskjed å få for alle ansatte i Airwing. Vårt hovedfokus nå er å ta vare på medlemmene våre, sier forbundsleder Aleksander Wasland i Norsk Flygerforbund.
- Luftfarten er en svært kapitalinsentiv bransje, og det er krevende tider for mange flyselskap. Norsk Flygerforbund og våre tillitsvalgte i Airwing har hatt en veldig god dialog med selskapet, og at selskapet nå begjærer seg konkurs er trist, sier Wasland.
Norsk Flygerforbund organiserer pilotene i Airwing.
Kontaktperson for spørsmål
Forbundsleder Aleksander Wasland, tlf. 901 86 451
Siste nyheter:
Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark
GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund
I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.
Fremtidens luftfart sto på agendaen under Luftfartskonferansen 2026
Luftfartskonferansen 2026 befestet sin posisjon som en avgjørende møteplass for bransjen, der Norsk Flygerforbund (NF) deltok aktivt i debattene. Årets konferanse ble ledet av konferansier Petter Wilhelm Scherven, som med sedvanlig humor og skarpt blikk bandt programmet sammen ved å drodle rundt luftfartens særegne språk og terminologi.

