Skip to main content
02. januar 2026

Pilot Flight Academy begjærer oppbud

Norsk Flygerforbund følger situasjonen ved PFA tett og med stor bekymring. Vi har både instruktører og elever som er direkte berørt.

Vi forventer at involverte aktører ivaretar studentene slik at de får fullført utdannelsen uten å lide store økonomiske tap. Elevene har investert betydelige midler og fremtiden deres må sikres på best mulig måte. Samtidig må instruktørenes rettigheter og videre muligheter ivaretas. 

- Studentene risikerer å betale prisen for et sammenbrudd de ikke selv har ansvar for. Nå må aktørene rundt ta ansvar og sikre at utdannelsen kan fullføres, sier Forbundsleder Synnøve Egeness Lilleli i Norsk Flygerforbund.

Norsk luftfart trenger dyktige piloter også i årene fremover. Norge har ikke råd til å miste en stor generasjon i en utdanningskollaps.Norsk Flygerforbund står tett på situasjonen, støtter våre medlemmer og vil bidra der vi kan for å finne løsninger. 

Siste nyheter:

04. mai 2026

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund

I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.

04. mai 2026

Fremtidens luftfart sto på agendaen under Luftfartskonferansen 2026

Luftfartskonferansen 2026 befestet sin posisjon som en avgjørende møteplass for bransjen, der Norsk Flygerforbund (NF) deltok aktivt i debattene. Årets konferanse ble ledet av konferansier Petter Wilhelm Scherven, som med sedvanlig humor og skarpt blikk bandt programmet sammen ved å drodle rundt luftfartens særegne språk og terminologi.

28. april 2026

FOT-anbudet er ute - et steg i riktig retning, men ikke i mål

Norsk Flygerforbund er positive til at anbudsutlysningen til FOT anbudet er tydelig på at norsk arbeidsmiljølov skal gjelde. Det gjør det vanskelig å se hvordan bruk av selvstendige oppdragstakere kan forenes med kravene i konkurransen – et viktig signal for et seriøst arbeidsliv.