Skip to main content
03. oktober 2022

Enighet mellom Norse og Pilotene

Pilotene i Norse Atlantic Airways og selskapet har kommet til enighet om en revidering av tariffavtalen under lokale forhandlinger

 - Vi er glade for at vi har kommet i mål med en revidering av tariffavtalenMathias Lindborg er leder for Norse Atlantic Pilotforening., sier Mathias Lindborg, foreningsleder i Norse Atlantic Pilotforening. - Protokollen sikrer en lønnsjustering som har vært viktig for våre medlemmer, og vi har hatt konstruktiv dialog med Norse Atlantic Airways, sier Lindborg videre.

- Norse Atlantic Airways er godt fornøyd med resultatet av lokale forhandlinger med selskapets piloter. Utover forlengelse av en protokoll som regulerer pilotenes produktivitet, har vi blitt enige om en markedsmessig oppjustering av lønningene, sier operativ direktør Thom Arne Norheim

Norse Atlantic Pilotforening (NAP) organiserer piloter og instruktører som jobber i Norse Atlantic Airways. Pilotene i NAP flyr langruter med hjemmebase i Oslo. Det er viktig for pilotforeningen å samarbeide tett med selskapet for å sikre konkurransekraft, men samtidig sikre trygge og gode vilkår. 

NAP vil fortsette arbeidet med å sikre pilotene trygge og gode arbeidsplasser også i årene som kommer.

Siste nyheter:

04. mai 2026

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund

I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.

04. mai 2026

Fremtidens luftfart sto på agendaen under Luftfartskonferansen 2026

Luftfartskonferansen 2026 befestet sin posisjon som en avgjørende møteplass for bransjen, der Norsk Flygerforbund (NF) deltok aktivt i debattene. Årets konferanse ble ledet av konferansier Petter Wilhelm Scherven, som med sedvanlig humor og skarpt blikk bandt programmet sammen ved å drodle rundt luftfartens særegne språk og terminologi.

28. april 2026

FOT-anbudet er ute - et steg i riktig retning, men ikke i mål

Norsk Flygerforbund er positive til at anbudsutlysningen til FOT anbudet er tydelig på at norsk arbeidsmiljølov skal gjelde. Det gjør det vanskelig å se hvordan bruk av selvstendige oppdragstakere kan forenes med kravene i konkurransen – et viktig signal for et seriøst arbeidsliv.