Skip to main content
07. juni 2022
LO Favør Reiseforsikring gjør det lett å reise trygt. Foto: LOfavør

Reisefeber? Sett deg inn i reiseforsikringsvilkårene

Skrevet av: Hege Qvigstad Eek

Det nærmer seg sommerferie og mange skal ut på reise for første gang på lenge.  Da er det viktig å ha reiseforsikringen i orden.

Nordmenns reisevaner har endret seg mye. Vi er mer mobile enn før, og det gjør det enda viktigere å være forsikret om noe skulle skje.  

Siste nyheter:

26. juni 2026

NF deltar i felleseuropeisk konferanse

Hvordan vil EUs nye luftfartsstrategi påvirke norske flygere? Hvilken rolle skal kunstig intelligens spille i cockpit, og hvordan kan pilotforeninger samarbeide på tvers av landegrenser? Dette var blant temaene da Norsk Flygerforbund deltok på European Cockpit Association (ECA) Conference i Brussel 17.–18. juni.

19. mai 2026

Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark

GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

04. mai 2026

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund

I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.