Skip to main content
04. april 2026

Ny IFALPA safety bulletin om GNSS-forstyrrelser og uventede effekter

Skrevet av: Norsk Flygerforbund

GNSS-forstyrrelser viser seg å ha bredere og mer komplekse konsekvenser enn tidligere antatt. Erfaringer fra bransjen tyder på at flere systemer også de som er vurdert som uavhengige kan påvirkes, noe som øker bekymringen for sårbarhet og behovet for bedre forståelse og tiltak. En ny IFALPA "safety bulletin" belyser effektene.

Rapporter fra bransjen viser at GNSS-forstyrrelser kan ha komplekse og hittil uventede effekter på flere systemer ombord og på bakken, inkludert enkelte systemer som har vært vurdert som uavhengige. Dette gir økt bekymring for at GNSS-forstyrrelser kan påvirke flere systemer på måter som man hittil ikke har forstått og dokumentert godt nok. 

Etter det NF kjenner til er dette blant annet avhengig av hvilke typer luftfartøy og systemoppsett det er snakk om. Noen typer virker mer robuste enn andre. Fly- og utstyrsfabrikanter, sertifiseringsorganer og myndigheter jobber aktivt med sakskomplekset langs flere spor. Man har mål om blant annet å utvikle mer motstandsdyktige GNSS-mottakere, men dette forventes å ta tid. I det store bildet er bransjen i gang med å håndtere utfordringen med økt avhengighet av GNSS og tilhørende sårbarhet, men mye langsiktig arbeid gjenstår. Sammen med ECA har NF en sentral rolle i dette arbeidet i Europa.

Siste nyheter:

04. april 2026

Ny IFALPA safety bulletin om GNSS-forstyrrelser og uventede effekter

GNSS-forstyrrelser viser seg å ha bredere og mer komplekse konsekvenser enn tidligere antatt. Erfaringer fra bransjen tyder på at flere systemer også de som er vurdert som uavhengige kan påvirkes, noe som øker bekymringen for sårbarhet og behovet for bedre forståelse og tiltak. En ny IFALPA "safety bulletin" belyser effektene.

03. april 2026

Industrielt arbeid i Brussel: EASA hever stemmen på sosiale forhold og Volotea representert for første gang

European Cockpit Association er vår stemme inn mot EU – og ECAs Industrial Working Group er organisasjonens industrielle motor. 25-26 mars avholdt arbeidsgruppen møte i Brussel og NF var godt representert ved leder for Industriell Komité, Stian Larsen og International Director, Arthur Haakonsen.

26. mars 2026

Pilotutdanning i Norge: behov for tiltak og gjennomgang

Konkursen ved Pilot Flight Academy har satt en allerede sårbar utdanningsmodell under kraftig press. I et møte med Kunnskapsdepartementet og Samferdselsdepartementet 20. mars løftet Norsk Flygerforbund, sammen med Pilotforbundet i Parat og NHO-Luftfart, både de akutte utfordringene studentene står i, og de strukturelle svakhetene i systemet.

Budskapet var tydelig: Situasjonen er alvorlig, og det haster med kortsiktige tiltak og langsiktige grep.