Skip to main content
10. juni 2021

Hva bør man tenke på før man velger flygerutdanning?

Å bestemme seg for å ta en flygerutdanning er et stort valg. Og om man ikke tenker seg ordentlig om og tar en ordentlig runde med seg selv, kan man ende opp med en dyr utdanning man aldri får brukt. Hva tenker pilotstudentene om flygerutdanningen sin? Hva er deres råd til andre som vurderer en flygerutdanning? Og hva tror de om sine egne jobbmuligheter etter endt studie?

Hør episoden her:

Siste nyheter:

19. mai 2026

Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark

GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

04. mai 2026

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund

I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.

04. mai 2026

Fremtidens luftfart sto på agendaen under Luftfartskonferansen 2026

Luftfartskonferansen 2026 befestet sin posisjon som en avgjørende møteplass for bransjen, der Norsk Flygerforbund (NF) deltok aktivt i debattene. Årets konferanse ble ledet av konferansier Petter Wilhelm Scherven, som med sedvanlig humor og skarpt blikk bandt programmet sammen ved å drodle rundt luftfartens særegne språk og terminologi.