Skip to main content
11. mars 2021

Widerøe og veien videre

I et mørkt luftfartsår, er Widerøe ett av selskapene som har klart seg best. Målt i antall flybevegelser er de helt i toppen i Europa. Hvordan har året blitt opplevd fra cockpit? Hvilke utfordringer står selskapet og de ansatte ovenfor de kommende årene, og hvordan ser fremtiden ut for rekruttering? Widerøes Flygerforening er blant Norsk Flygerforbunds nyeste medlemmer, og i denne episoden snakker vi med foreningsleder Sindre Haanshuus. 

Hør episoden her:

Siste nyheter:

04. april 2026

Ny IFALPA safety bulletin om GNSS-forstyrrelser og uventede effekter

GNSS-forstyrrelser viser seg å ha bredere og mer komplekse konsekvenser enn tidligere antatt. Erfaringer fra bransjen tyder på at flere systemer også de som er vurdert som uavhengige kan påvirkes, noe som øker bekymringen for sårbarhet og behovet for bedre forståelse og tiltak. En ny IFALPA "safety bulletin" belyser effektene.

03. april 2026

Industrielt arbeid i Brussel: EASA hever stemmen på sosiale forhold og Volotea representert for første gang

European Cockpit Association er vår stemme inn mot EU – og ECAs Industrial Working Group er organisasjonens industrielle motor. 25-26 mars avholdt arbeidsgruppen møte i Brussel og NF var godt representert ved leder for Industriell Komité, Stian Larsen og International Director, Arthur Haakonsen.

26. mars 2026

Pilotutdanning i Norge: behov for tiltak og gjennomgang

Konkursen ved Pilot Flight Academy har satt en allerede sårbar utdanningsmodell under kraftig press. I et møte med Kunnskapsdepartementet og Samferdselsdepartementet 20. mars løftet Norsk Flygerforbund, sammen med Pilotforbundet i Parat og NHO-Luftfart, både de akutte utfordringene studentene står i, og de strukturelle svakhetene i systemet.

Budskapet var tydelig: Situasjonen er alvorlig, og det haster med kortsiktige tiltak og langsiktige grep.