
26. mai 2021 |
SAS og fremtidens arbeidsplasser
Etter et tøft år hvor 40 % av pilotene ble sagt opp, har mye skjedd i og rundt SAS i vår. Ny tariffavtale, og ny leder er på vei, for å nevne noe. Samtidig strammer konkurransesituasjonen seg til, og mange frykter at de skandinaviske arbeidsplassene kan forsvinne. Hva er situasjonen nå, og når kan SAS begynne å trenge piloter igjen? I denne episoden møter vi leder Christian Laulund i Norske SAS-flygeres forening.
Hør episoden her:
Siste nyheter:

NF deltar i felleseuropeisk konferanse
Hvordan vil EUs nye luftfartsstrategi påvirke norske flygere? Hvilken rolle skal kunstig intelligens spille i cockpit, og hvordan kan pilotforeninger samarbeide på tvers av landegrenser? Dette var blant temaene da Norsk Flygerforbund deltok på European Cockpit Association (ECA) Conference i Brussel 17.–18. juni.
Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark
GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund
I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.

