Skip to main content
12. oktober 2022

Innleie fra bemanningsforetak – videre arbeid

Arbeids- og inkluderingsdepartementet viser til forslag om endringer i regelverket for inn- og utleie fra bemanningsforetak som ble fremmet i juni i år 2022, jf. Prop. 131 L (2021–2022). Departementet inviterer til innspill. 

Se hele høringssvaret under vedlegg.

Siste nyheter:

26. juni 2026

NF deltar i felleseuropeisk konferanse

Hvordan vil EUs nye luftfartsstrategi påvirke norske flygere? Hvilken rolle skal kunstig intelligens spille i cockpit, og hvordan kan pilotforeninger samarbeide på tvers av landegrenser? Dette var blant temaene da Norsk Flygerforbund deltok på European Cockpit Association (ECA) Conference i Brussel 17.–18. juni.

19. mai 2026

Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark

GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

04. mai 2026

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund

I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.