
22. april 2021 |
Seleksjon til flyskoler
Vi mener lovverket må legge til rette for at det blir attraktivt for flyselskapene å stille ressurser til rådighet som bygger oppunder tett samarbeid mellom flyskoler og flyselskaper i Norge. Derfor foreslår vi blant annet en nasjonal seleksjonsstandard for flyskoler i Norge.
Siste nyheter:
Økende GPS-forstyrrelser i Øst-Finnmark
GPS-jamming og spoofing i Øst-Finnmark øker i omfang og påvirker lufttrafikken mer enn tidligere. Forstyrrelsene skjer oftere, dekker større områder og rammer lavere høyder – med direkte konsekvenser for innflyging, arbeidsbelastning og flysikkerhet.

Sterkt engasjement på pensjonistsamling i Norsk Flygerforbund
I begynnelsen av april samlet Norsk Flygerforbund pensjonistmedlemmer til en dag preget av faglig oppdatering, gode samtaler og sterkt engasjement.
Fremtidens luftfart sto på agendaen under Luftfartskonferansen 2026
Luftfartskonferansen 2026 befestet sin posisjon som en avgjørende møteplass for bransjen, der Norsk Flygerforbund (NF) deltok aktivt i debattene. Årets konferanse ble ledet av konferansier Petter Wilhelm Scherven, som med sedvanlig humor og skarpt blikk bandt programmet sammen ved å drodle rundt luftfartens særegne språk og terminologi.

