Skip to main content
20. oktober 2021
OSM og instruktørene i OAPU har kommet frem til en avtale verd et håndtrykk.

OSM og instruktørene er enige om tariffavtale

Skrevet av: Norsk Flygerforbund

OSM Aviation Academy og OSM Aviation Academy Pilot union  har nå kommet til enighet om en tariffavtale sammen.

Det er en hyggelig nyhet at Norsk Flygerforbund og OSM Aviation Academy Pilot Union (OAPU) har signert en tariffavtale med NHO Luftfart og OSM Aviation Academy.

NF takker alle involverte parter for en god og ryddig prosess.

- Vi har fått på plass en etterlengtet tariffavtale som begge parter er fornøyd med. Foreningen ser frem til fortsettelsen av den gode dialogen med ledelsen i OSMAA, sier leder Sivert Ones i OAPU.

Siste nyheter:

13. desember 2025

Årets representantskapsmøte: Sterkere sammen

Tirsdag 9. desember ble NFs representantskapsmøte gjennomført, der styret og foreningslederne samles for oppdatering, informasjonsutveksling og rådgivning. Møtet ga rom for konkrete innspill og dialog om forbundets videre arbeid.

01. desember 2025

Flysikkerhetskomitéens høstseminar: Fokus, innsikt og videre arbeid

Flysikkerhetskomitéens høstseminar samlet rundt 30 deltakere fra LO Luftfart til en faglig gjennomgang av komitéens prioriterte saker og videre tiltak. Med innlegg fra sentrale aktører og målrettede diskusjoner om sikkerhetskultur, operasjoner og framtidige utfordringer, la seminaret et tydelig grunnlag for det videre arbeidet i komitéen.

24. november 2025

Årets tillitsvalgtkurs: Fra teori til trygghet i rollen

10.-12. november arrangerte Norsk Flygerforbund årets grunnleggende tillitsvalgtkurs. Denne gangen møtte 15 engasjerte deltakere opp for å styrke sin rolle som tillitsvalgt. Kurset har som mål å ruste nye tillitsvalgte med kunnskap og trygghet, slik at de kan være gode representanter for medlemmene sine.