07. april 2021 |
Økt spenning kan true luftfarten
Økt spenning på grensen mellom Ukraina og Russland kan sette sivil flytrafikk i fare, advarer FAA.
Den siste uken har Russland utplassert flere militære styrker til Krim-halvøya langs grensen til Ukraina. Utplasseringene inkluderer tanks, bevæpnede kjøretøy, artilleri og luftforsvar, skriver Federal Aviation Authorities (FAA) i et informasjonsnotat.
De skriver videre at situasjonen er uoversiktlig og dynamisk. FAA advarer om at sivil luftfart som opererer i området kan havne i fare dersom situasjonen eskalerer.
Flysikkerhetskomitéens SEC-seksjon anbefaler derfor medlemmer som skal fly østover i Europa å sette seg inn i trusselvurderingene rundt Ukraina.
Siste nyheter:
Årets representantskapsmøte: Sterkere sammen
Tirsdag 9. desember ble NFs representantskapsmøte gjennomført, der styret og foreningslederne samles for oppdatering, informasjonsutveksling og rådgivning. Møtet ga rom for konkrete innspill og dialog om forbundets videre arbeid.
Flysikkerhetskomitéens høstseminar: Fokus, innsikt og videre arbeid
Flysikkerhetskomitéens høstseminar samlet rundt 30 deltakere fra LO Luftfart til en faglig gjennomgang av komitéens prioriterte saker og videre tiltak. Med innlegg fra sentrale aktører og målrettede diskusjoner om sikkerhetskultur, operasjoner og framtidige utfordringer, la seminaret et tydelig grunnlag for det videre arbeidet i komitéen.
Årets tillitsvalgtkurs: Fra teori til trygghet i rollen
10.-12. november arrangerte Norsk Flygerforbund årets grunnleggende tillitsvalgtkurs. Denne gangen møtte 15 engasjerte deltakere opp for å styrke sin rolle som tillitsvalgt. Kurset har som mål å ruste nye tillitsvalgte med kunnskap og trygghet, slik at de kan være gode representanter for medlemmene sine.