Skip to main content
25. juni 2020
Foto: LO Media

LO-leder og forbundslederen ber Solberg redde SAS

Skrevet av: Norsk Flygerforbund

– LO og Norsk Flygerforbund mener derfor at Norge nå må gå sammen med Sverige og Danmark, og få på plass en finansieringsmodell som fungerer. Her bør Norge fortrinnsvis gjeninntre på eiersiden i SAS. Regjeringen kan nemlig ikke overlate til svenske og danske skattebetalere å redde norsk infrastruktur, sier forbundsleder Yngve Carlsen til VG.

Siste nyheter:

13. desember 2025

Årets representantskapsmøte: Sterkere sammen

Tirsdag 9. desember ble NFs representantskapsmøte gjennomført, der styret og foreningslederne samles for oppdatering, informasjonsutveksling og rådgivning. Møtet ga rom for konkrete innspill og dialog om forbundets videre arbeid.

01. desember 2025

Flysikkerhetskomitéens høstseminar: Fokus, innsikt og videre arbeid

Flysikkerhetskomitéens høstseminar samlet rundt 30 deltakere fra LO Luftfart til en faglig gjennomgang av komitéens prioriterte saker og videre tiltak. Med innlegg fra sentrale aktører og målrettede diskusjoner om sikkerhetskultur, operasjoner og framtidige utfordringer, la seminaret et tydelig grunnlag for det videre arbeidet i komitéen.

24. november 2025

Årets tillitsvalgtkurs: Fra teori til trygghet i rollen

10.-12. november arrangerte Norsk Flygerforbund årets grunnleggende tillitsvalgtkurs. Denne gangen møtte 15 engasjerte deltakere opp for å styrke sin rolle som tillitsvalgt. Kurset har som mål å ruste nye tillitsvalgte med kunnskap og trygghet, slik at de kan være gode representanter for medlemmene sine.