Skip to main content
12. oktober 2017

– Styrk den norske modellen

Skrevet av: Katinka Riksfjord Sporsem

LO, Unio, YS og Akademikerne er samlet i et felles krav til regjeringen om at den må styrke den norske modellen.

I dagens regjeringsplattform sier regjeringen at den vil legge til rette for et organisert arbeidsliv og et velfungerende trepartssamarbeid. Hovedorganisasjonene er samlet om at denne ambisjonen må forsterkes, og at vi sammen må arbeide for å øke organisasjonsgraden, slik at vi kan bevare den norske modellen og ruste samfunnet best mulig til å møte de utfordringene vi står overfor.

I et felles brev til statsminister Erna Solberg foreslår LO, Unio, YS og Akademikerne at følgende punkter tas inn i en ny regjeringsplattform:

1. Styrk trepartssamarbeidet

2. Et arbeidsliv med trygge rammer og en lønn og leve av

3. Forskning på den norske modellen

4. Mer kunnskap om arbeidslivet inn i skole og høyere utdanning

5. Øk fradraget for fagforeningskontingent

Les hele brevet til statsminister Erna Solberg her:  Felles krav til regjeringen for å styrke den norske modellen

Siste nyheter:

22. mars 2025

Nordisk pilotmøte i Oslo: Sammen for å løse felles utfordringer

Nordic Pilot Symposium er en årlig samling for nordiske pilotforbund der relevant forbundsarbeid, samarbeid og videreutvikling står i fokus. Det er en verdifull arena for drøfting av relevante saker i Norden blant kollegaer med ulik erfaring og ekspertise. 

16. mars 2025

NF i Flynytt om morgendagens luftfart

Norsk Flygerforbund har bidratt til en stor artikkel i Flynytt som søker svar på hvor morgendagens luftfart tar oss.

01. mars 2025

Helitrans begjærer oppbud – en tung dag for våre medlemmer

Fredag besluttet helikopterselskapet Helitrans å begjære oppbud, skriver selskapet i en pressemelding. Dette er en trist dag for våre medlemmer i Helitrans Flygerforening og alle ansatte i selskapet.