
14. september 2016 | Foto: LO Media |
- SAS bør ikke bli europamester i innleie
I Dagens Næringsliv 8. september kunne vi lese at konsernsjef Rickard Gustafsson i SAS uttalte at selskapet «skal bli europamester på innleie».
Artikkelen sto på trykk i forbindelse med at SAS la frem sine resultater for 3. kvartal. I et innlegg på Fri Fagbevegelse skriver forbundsleder Yngve Carlsen at SAS ikke bør bli europamester i innleie.
Siste nyheter:

Nordisk pilotmøte i Oslo: Sammen for å løse felles utfordringer
Nordic Pilot Symposium er en årlig samling for nordiske pilotforbund der relevant forbundsarbeid, samarbeid og videreutvikling står i fokus. Det er en verdifull arena for drøfting av relevante saker i Norden blant kollegaer med ulik erfaring og ekspertise.

NF i Flynytt om morgendagens luftfart
Norsk Flygerforbund har bidratt til en stor artikkel i Flynytt som søker svar på hvor morgendagens luftfart tar oss.

Helitrans begjærer oppbud – en tung dag for våre medlemmer
Fredag besluttet helikopterselskapet Helitrans å begjære oppbud, skriver selskapet i en pressemelding. Dette er en trist dag for våre medlemmer i Helitrans Flygerforening og alle ansatte i selskapet.